Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT  → PhD Double Degree (DD)
iduzel: 50300
idvazba: 58376
šablona: stranka_submenu
čas: 30.11.2022 20:42:01
verze: 5243
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 50300
idvazba: 58376
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'phd.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/phd-double-degree/dd-programmes'
iduzel: 50300
path: 1/50375/50376/51163/50300
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

PhD Double Degree (DD)

 ◳ Purple and Yellow Travel Tri-fold Brochure (png) → (šířka 450px)

VŠCHT Praha spolupracuje s partnerskými univerzitami v Evropě a nabízí společné doktorské studijní programy.

Double-Degree programy

Double degree programy jsou akreditované prezenční studijní programy probíhající od počátku na dvou partnerských univerzitách.

Studenti doktorského studia mají v rámci tohoto studia možnost vypracovat jednu disertační práci pod vedením školitelů z obou vysokých škol a získat diplomy obou institucí. Podmínkou pro udělení diplomů oběma institucemi je splnění studijních povinností předepsaných oběma partnerskými univerzitami v individuálním studijním plánu a úspěšná obhajoba dizertační práce před společnou komisí. Část disertační práce je vypracována během pobytu na zahraniční vysoké škole.

Nabízené double degree programy

V současnosti je na VŠCHT Praha akreditovaných 8 doktorských programů na 4 fakultách. Všechny programy jsou akreditované v českém i anglickém jazyce.

FCHT

FTOP

FPBT

FCHI

 

Kontakty na VŠCHT Praha

Otázky k možnostem studia v akreditovaných double degree programech směřujte na kontaktní osoba u daného Double degree programu.

 

Finance

O finanční příspěvek, který pokryje zvýšené životní náklady na studium v double degree programu během výjezdu na zahraniční instituci je možné požádat na zahraničním oddělení VŠCHT Praha (Erasmus +).

Tento typ studia realizovaný ve spolupráci s univerzitou ve Francii je finančně podporován také francouzským velvyslanectvím v ČR.

Doktorské double degree studium realizované s partnerskou institucí v Německu je podporováno stipendiem od agentury DAAD (German Academic Exchange Service). 

 

Jaké jsou výhody

Kromě zvýšení atraktivity na trhu práce pro absolventy programu je v programu kladen důraz na výzkumnou činnost s možností vedení menších vědeckých skupin. Dochází ke zkvalitnění odborných jazykových znalostí a nabízí se zajímavé možnosti získání praxe – jsou zajištěny stáže u spolupracujících firem (např. Zentiva, Zeva, Contipro či Lonza Biotec), nebo odborně zaměřených ústavech AV ČR. V neposlední řadě pak program přináší podporu studentů včetně motivačních stipendií.

Aktualizováno: 11.1.2021 06:47, Autor: Blanka Pilátová

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi