Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT Web PhD  → Zájemci o doktorské studium → Doktorské studijní programy a vypsaná témata prací
iduzel: 667
idvazba: 85876
šablona: stranka
čas: 12.7.2024 23:55:42
verze: 5420
uzivatel:
remoteAPIs: https://studuj-api.cis.vscht.cz/cms/programy/druh/D/prace/sloupce/prace/jazyk/cs?weburl=/zajemci-o-phd/doktorske-programy
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 667
idvazba: 85876
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'phd.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/zajemci-o-phd/doktorske-programy'
iduzel: 667
path: 1/50375/50376/51163/51210/667
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Doktorské studijní programy a vypsaná témata prací

Forma doktorského studia

Doktorské studijní programy (dále jen „DSP“) jsou zaměřeny na vědeckou a samostatnou tvůrčí činnost studentů v oblasti výzkumu a vývoje.

VŠCHT Praha nabízí studium v akreditovaných doktorských studijních programech:

  • Standardních – uskutečňovaných (pouze) VŠCHT Praha,
  • Double degree (zkratka DD, také "dvojí diplom") – uskutečňovaných VŠCHT Praha ve spolupráci s akreditovanými partnerskými zahraničními univerzitami. 

Všechny doktorské studijní programy typu double degree (DD) jsou uskutečňovány pouze prezenční formou studia. Ostatní DSP jsou uskutečňovány prezenční formou nebo kombinací prezenční a distanční formy (tzv. "kombinovanou formou").

Prezenční studium

Standardní doba studia v DSP v prezenční formě je čtyři roky.

Během prezenčního studia se předpokládá každodenní přítomnost ve škole a účast studenta na výzkumné a vývojové práce na školicím pracovišti. Přesné povinnosti studenta vždy vychází z domluvy se školitelem (více informací o náplni studia).

Studenti DSP v českém jazyce ve standardní době studia mají nárok na základní doktorské stipendium a mohou získat i další stipendia různého typu a z různých zdrojů (více informací o stipendiích).

Kombinované studium

Při kombinované formě studia se student DSP věnuje výzkumu a vývoji na školicím pracovišti nebo v jiných prostorách dle rozvrhu domluveného se školitelem. Studijní povinnosti (absolvování předmětů, zkoušek, konferencí atd.) jsou stejné jako v prezenčním studiu. Povinnosti, pokud to jejich povaha umožňuje, lze plnit i bez pravidelné osobní přítomnosti na výuce. Časová organizace plnění studijních povinností je flexibilnější.

Studenti DSP v kombinované formě nemají nárok na základní doktorské stipendium. Mohou však získat některé jiné typy stipendií (více informací o stipendiích).

 

Studijní programy

Níže naleznete programy akreditované v českém jazyce. Takové programy jsou pro studenty zdarma, studenti ve standardní době prezenční formy studia obdrží každý měsíc základní doktorské stipendium.

Jazykem disertační práce může být čeština nebo angličtina (záleží na volbě vedoucího práce).

VŠCHT Praha nabízí také doktorské studium v anglickém jazyce (v akreditovaných studijních programech pro uskutečňování v anglickém jazyce). Studenti v  anglických studijních programech nemají nárok na základní stipendium. V případě zájmu o studium v anglickém jazyce kontaktujte kromě školitele i Zahraniční oddělení.

 

Potřebujete-li pomoci se zvolením vhodného tématu disertační práce nebo školitele, obraťte se prosím na příslušnou osobu z Vámi zvolené fakulty:

Fakulta chemické technologie: Ondrej.Jankovsky@vscht.cz
b Fakulta technologie ochrany prostředí 
b Fakulta potravinářské a biochemické technologie: Jan.Kyselka@vscht.cz
b Fakulta chemického inženýrství: 

 

Aktualizováno: 2.5.2024 12:59, Autor: Veronika Popová

Přihláška

 

Podat přihlášku

 

Deadline přihlášek je 15. dubna 2024

Přijímací řízení →

×

Double Degree programy

Informace o Double Degree programech naleznete na této stránce:
 
×

Kontakty

V případě konkrétních dotazů k doktorskému studiu kontaktujte přímo děkanát příslušné fakulty dle nabídky tématu dizertační práce:

×

V rámci OP VVV došlo k akreditaci níže uvedených doktorských studijních programů u projektu MEDOK VŠCHT Praha  č. reg.:  CZ.02.2.69/0.0/0.0/ 16_018/0002730 a  MOST DSP č. reg.:  CZ.02.2.69/0.0/0.0/ 16_018/0002732:

×


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi